Młody Balet Polski

Repertuar

W 2011 roku na deskach teatru Ateneum w Warszawie odbyła się premiera baletu ,,Kopciuszek'' w choreografii Anny Davies. Niebawem w tym samym teatrze ukazała się kolejna produkcja baletowa ,,Księżniczka Szeherezada i Piraci''. Rosnąca popularność przedstawień sprawiła, że powstawały kolejne, wystawiane w Teatrze Palladium.

W 2011 roku rozpoczęliśmy stałą współpracę z Teatrem Palladium. W ciągu 4 lat wystawiliśmy aż 6 produkcji.

W sezonie wystawiamy około 40-60 przedstawień. Łącznie daliśmy już przeszło 600 występów.

Repertuar Młodego Baletu Polskiego składa się aktualnie z siedmiu tytułów. Produkcje mają formę godzinnych familijnych widowisk. Przedstawienia są barwne i dynamiczne, niektóre mają charakter interaktywny, dający możliwość aktywnego udziału w sztuce. Są połączeniem klasyki baletu oraz humoru, w lekkim i innowacyjnym wydaniu. Dla najmłodszych widzów nasze spektakle baletowe są często pierwszym kontaktem z teatrem i muzyką poważną.

Gramy w weekendy dla całych rodzin oraz w tygodniu dla szkół i przedszkoli. Organizujemy atrakcyjne wydarzenia m.in. bale z artystami, urodziny w teatrze, Wieczory Baletowe składające się z wybranych pozycji repertuaru. Wyjeżdżamy gościnnie w trasy koncertowe po całej Polsce,występujemy dla firm i instytucji kultury.

W przedstawieniach oprócz uczniów szkoły biorą udział tancerze zawodowi, pedagodzy MBP. Gościnnie występują także uznane gwiazdy baletu. W przedstawieniach można zobaczyć także: jazz dance, modern dance, polskie tańce narodowe, flamenco, hip hop oraz gimnastykę artystyczną.