Młody Balet Polski

Zespół

Podstawowy skład zespołu stanowią tancerze zawodowi, pedagodzy MBP oraz uczniowie w wieku od 5 do 18 lat. Gościnnie występują także uznane gwiazdy baletu. Bazową techniką, w której specjalizuje się zespół jest taniec klasyczny. W przedstawieniach można zobaczyć także: jazz dance, modern dance, polskie tańce narodowe, flamenco, hip hop oraz gimnastykę artystyczną.

Repertuar

W 2011 roku na deskach teatru Ateneum w Warszawie odbyła się premiera baletu ,,Kopciuszek'' w choreografii Anny Davies. Niebawem w tym samym teatrze ukazała się kolejna produkcja baletowa ,,Księżniczka Szeherezada i Piraci''. Rosnąca popularność przedstawień sprawiła, że powstawały kolejne, wystawiane w Teatrze Palladium.

W 2011 roku rozpoczęliśmy stałą współpracę z Teatrem Palladium. W ciągu 4 lat wystawiliśmy aż 6 produkcji.

W sezonie wystawiamy około 40 przedstawień. Łącznie daliśmy już przeszło 400 występów.

Repertuar zespołu Młody Balet Polski składa się aktualnie z siedmiu tytułów. Produkcje mają formę godzinnych widowisk dedykowanych zarówno widowni najmłodszej jak i dorosłej. Przedstawienia są barwne i dynamiczne. Mają charakter interaktywny, dający możliwość aktywnego udziału w sztuce. Są połączeniem klasyki baletu oraz humoru, w lekkim i innowacyjnym wydaniu. Dla najmłodszych widzów nasze spektakle baletowe są często pierwszym kontaktem z teatrem i muzyką poważną.

Gramy w weekendy dla całych rodzin oraz w tygodniu dla szkół i przedszkoli. Organizujemy atrakcyjne wydarzenia m.in. bale z artystami, urodziny w teatrze, Wieczory Baletowe składające się z wybranych pozycji repertuaru. Wyjeżdżamy gościnnie, występujemy dla firm i instytucji kultury.