Ubiór

W czym tańczymy, czyli nasz dress code

Przygotowanie do zajęć

  • Na zajęcia nie można się spóźniać.
  • Zakaz wchodzenia na salę baletową w butach.
  • Zakaz żucia gumy i spożywania posiłków na sali baletowej.
  • Rodzice nie przebywają na sali baletu podczas zajęć.
  • Dzieci mają wszystkie stroje, rekwizyty, baletki podpisane od wewnątrz imieniem i nazwiskiem.
  • Przynosimy wodę do picia, najlepiej w podpisanym bidonie. Nie dajemy wód słodzonych, napojów kolorowych.
  • Każde dziecko tuż przed zajęciami powinno skorzystać z toalety i mieć czyste, umyte ręce. Na zajęciach mogą przydać się chusteczki higieniczne.

Dress Code, czyli zasady stroju szkoły baletowej

Kostiumy, tuniczki, baletki w naszej szkole są precyzyjnie określone kolorem i fasonem dla każdej grupy. Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi w recepcji szkoły. Zakupy point omawiamy osobiście z pedagogiem prowadzącym. Baletki i pointy dla szkoły Młodego Baletu Polskiego zostały dobrane w sklepie BLOCH Warszawa ul.Corazziego 4. Sprzedawcy pomogą w ich doborze. Szkoła i Teatr Młody Balet Polski ma zniżkę 10%.

Rajstopy na występy zamawiamy w sklepie Bloch Warszawa. Dla dzieci tańczących w pointach są to rajstopy z tzw.,,dziurą''. Sprzedawcy pomogą w ich doborze. Do codziennych zajęć dobrze się zaopatrzyć w rajstopy w sklepie ,,SAWART'' ul.Moliera 8 Warszawa. Sprzedawcy pomogą w ich doborze.

Stroje dla przychodzących po raz pierwszy

Baletki: w nich trenujemy pracę stóp. Miękkie obuwie bez tasiemek, czyli troczków. Z gumką w poprzek podbicia stopy. Preferowane kolory: beż, jasny róż, nie skórzane.
Rajstopy: kolor jasny beż (nie grube), bez wzorków.
Kostium: strój na ramiączkach, bez żadnych nadruków, doczepianych spódniczek. W okresie zimowym można założyć sweterek baletowy różowy jasny lub biały.  
Tunika: krótka spódniczka, używana do koordynacji i trzymania rąk w pozycji niskiego allonge. Sztywne paczki baletowe, tiulowe nie są mile widziane.

Strój do Gimnastyki Artystycznej

 Czarny gładki kostium Bloch Warszawa.

oraz dodatkowo mogą być potrzebne:

Wstążka gimnastyczna, wymiary: 4-5 m od 5,5 lat; 3 m dla 4 lat.
Obręcz gimnastyczna (hula-hoop): wysokość do pasa dziecka.
Piłka gimnastyczna rozmiar: 16 lub 18 cm.
Skakanka gimnastyczna rozmiar: dziecko, stojąc na skakance, dwoma końcami dotyka barków.

Polecane sklepy do zakupu przyrządów gimnastycznych: Decathlon lub w internecie: www.gimnastyka-artystyczna.com, www.merino-sport.pl. Wszystko można spakować do specjalnej torby na obręcz.

Dodatkowe elementy stroju będą ustalane na bieżąco i w miarę potrzeb do spektakli baletowych np.: wachlarze, buty do tańców charakterystycznych: flamenco, krakowiak, polonez, buty do hip-hopu.

Fryzura Baletowa

Włosy powinny być ścisło związane w koczek (bez wypełniaczy),  można użyć delikatnej siateczki w kolorze włosów. Upinamy włosy na gładko wsuwkami, spinkami w kolorze włosów, po bokach. Dobrze jest zastosowań lakier do włosów.

Grzywka nie może zasłaniać oczu i przeszkadzać w tańcu. Opaski nie są mile widziane.