Ubiór

W czym tańczymy, czyli nasz dress code

Przygotowanie do zajęć

  • Na zajęcia nie można się spóźniać.
  • Zakaz wchodzenia na salę baletową w butach.
  • Zakaz żucia gumy i spożywania posiłków na sali baletowej.
  • Rodzice nie przebywają na sali baletu podczas zajęć.
  • Dzieci mają wszystkie stroje, rekwizyty, baletki podpisane od wewnątrz imieniem i nazwiskiem.
  • Przynosimy wodę do picia, najlepiej w podpisanym bidonie. Nie dajemy wód słodzonych, napojów kolorowych.
  • Każde dziecko tuż przed zajęciami powinno skorzystać z toalety i mieć czyste, umyte ręce. Na zajęciach mogą przydać się chusteczki higieniczne.

Dress Code, czyli zasady stroju szkoły baletowej - dzieci

Kostiumy, tuniczki, baletki w naszej szkole są precyzyjnie określone kolorem i fasonem dla każdej grupy. Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi w recepcji szkoły ! Kostiumy, baletki, rajstopy, pointy dla szkoły Młodego Baletu Polskiego zostały dobrane w sklepie BLOCH Warszawa ul.Corazziego 4. Sprzedawcy pomogą w ich doborze. Szkoła i Teatr Młody Balet Polski ma zniżkę 10%. Rajstopy zamawiamy w sklepie Bloch Warszawa. Dla dzieci od lat 4+ są to rajstopy z tzw.,,dziurą''. Sprzedawcy pomogą w ich doborze. Zakupy point omawiamy osobiście z pedagogiem prowadzącym.

Nasze kostiumy na Sezon Szkolny 2022/23 określone są dokładnie modelem i kolorystyką dla każdej z klas i grup. W sklepie jest pełna informacja i szkolny katalog z dress code poszczególnych grup.

Stroje dla Dorosłych

Dowolnie wybrane baletki. Polecamy jasne kolory nie czarne oraz miękkie materiałowe nie ze skóry. Kostium może być czarny dowolnego kroju lub inny dowolny kolor, w którym czujecie się najlepiej. Rajstopy baletowe lub legginsy. Tuniczka lub spodenki krótkie. Włosy uczesane w kok. Woda do picia. W razie wątpliwości polecamy Sklep Bloch Warszawa. Sprzedawcy pomogą Państwu w wyborze kompletnego stroju. Włosy spięte.

Fryzura Baletowa

Włosy powinny być ścisło związane w koczek (bez wypełniaczy),  można użyć delikatnej siateczki w kolorze włosów. Upinamy włosy na gładko wsuwkami, spinkami w kolorze włosów, po bokach. Dobrze jest zastosowań lakier do włosów.

Grzywka nie może zasłaniać oczu i przeszkadzać w tańcu. Opaski nie są mile widziane.